Z pozyskanych środków Rada Rodziców dofinansowuje między innymi:

• zakupy lektur szkolnych oraz uzupełnianie księgozbioru biblioteki szkolnej;
  • zakupy pomocy dydaktycznych i naukowych;
  • zakupy lekarstw, opatrunków i środków higienicznych do szkolnej apteczki;
  • zakupy strojów sportowych oraz udziały w różnych imprezach sportowych;
  • wycieczki szkolne;
  • różnego rodzaju projekty, w których udział bierze nasza szkoła, np. wymiany międzynarodowe uczniów;
  • imprezy szkolne, np. Międzyszkolny Przegląd Zespołów Muzyki Rozrywkowej „Garaż nr 4”, studniówki;
  • wsparcie finansowe dla uczniów gorzej sytuowanych, przy zachowaniu pełnej anonimowości, np. wyjazdy, kursy dokształcające;
  • inne cele realizowane przez szkołę;
  • wydatki uznane przez Dyrekcję szkoły za konieczne mające na celu właściwe funkcjonowanie szkoły.

Rada Rodziców zastrzega sobie prawo do przyznawania dofinansowania niektórych projektów w wysokości zależnej od wpłat dokonanych na rzecz danej klasy, która o to dofinansowanie się ubiega.

Rada Rodziców przewiduje semestralną sprawozdawczość z jej działania. Na bieżąco będziemy udzielać informacji na zebraniach Rady Rodziców.